Poznejte Darkovskou jodobromovou sůl

Slyšeli jste už o vysoce minerální soli, která obsahuje až 800× více jódu než mořská voda? Představujeme vám Jodobromovou sůl, která patří k nejoblíbenějším produktům na našem e-shopu.

Přírodní, vysoce minerální soli s vysokým obsahem jódu a mikroelementů, tak by se daly definovat produkty z jodobromové solanky. Darkovská jodobromová solanka je přírodní termální solanka z období třetihor, doprovázející uhelné sloje ve slezské kamenouhelné pánvi. Je těžena z hloubky více než 600 m a díky tomu je zbavena civilizačního znečištění. Výjimečnost darkovské jodobromové solanky spočívá v jejím obsahu minerálních látek. Má nejvyšší koncentraci jódu a bromu na světě, obsahuje celou řadu stopových prvků - selen, baryum, bor, hořčík, stroncium, křemík a mnoho dalších. Jodobromová sůl je pak vyráběna pomalým zahušťováním a krystalizací solanky.

Produkty se vyznačují svými léčivými účinky na lidské zdraví. Poskytují účinnou domácí péči při onemocnění angínou, chřipkou, nachlazením, kašlem, rýmou, afty, ústními mykózami a jinými. Napomáhají při dermatologických, dýchacích či neurologických potížích, při léčení revmatismu, detoxikaci organismu a mají blahodárné účinky při rehabilitaci, regeneraci a rekonvalescenci.

Již hrst jodobromové soli v koupelové vaně hydratuje, zvláčňuje a regeneruje pokožku.

Solanka je vhodná k inhalaci, kloktání nebo natahování solanky do nosu (nebo za použití nosní konvičky), jodobromová sůl je pak vhodná pro koupele, zábaly, inhalaci, kloktání a peeling. Již hrst jodobromové soli v koupelové vaně hydratuje, zvláčňuje a regeneruje pokožku. Darkovskou solanku je možné používat také preventivně, pomocí domácích zvlhčovačů vzduchu nebo fontánek. Přínosem je zlepšení komfortu dýchání, obohacení ovzduší jódem a vede k prevenci u onemocnění dýchacích cest. 

Způsoby použití:

  • Koupele (celkové, částečné, kosmetické, minerální, léčivé, aromatické, hydromasážní)
  • Zábaly, obklady 
  • Inhalace
  • Kloktání
  • Peeling

Zdravotní účinky:

  • Relaxace (nespavost, stres, regenerace)
  • Krása (akné, celulitida, nadměrné pocení, nadváha, mykózy)
  • Zdraví (astma, ekzémy, bolesti páteře, DNA, lupénka, chřipka a nachlazení, revma, angína,...)

Na našem e-shopu ji můžete najít jak ve formě samotné solanky, tak i ve formě hotové soli.

 

NAHORU