Bylinná sauna

Propojení tradičního saunování a aromaterapie

Bylinná sauna, neboli aromasauna, nabízí možnost užít si chvíle v sauně provoněné Vaší oblíbenou vůní.  Klasické saunování je obohaceno o používání vonných olejů, nebo výparů z léčivých bylin. Bylinné esence násobí účinky sauny, a saunování má pak větší relaxační účinek. V sauně je udržována relativně nízká teplota i vlhkost (45-80°C, 20-35%). Proto je vhodná i pro osoby, kterým se v klasické sauně špatně dýchá. 

“Aromaterapie, řízené používání esenciálních olejů pro udržování, podporu a zlepšení fyzické, psychické a duševní pohody.” (Mojay, 2000)

Vlivem tepla dochází k odpařování esencí a jejich uvolňování do vzduchu. Nejen, že je sauna příjemně provoněna, ale esence pomáhají také při prevenci dýchacích cest. Navíc zůstávají na pokožce, póry pokožky jsou během saunování rozšířené, díky čemuž dochází k lepšímu vstřebávání esencí. Pokožka je zdravější a jasnější.

Dle druhu vůně lze částečně ovlivnit působení sauny. Eukalyptus uvolňuje dýchací cesty, levandule zklidňuje, mentol nabije tělo energií a citron rozjasní pleť. Vůní je daleko více, širokou nabídku najdete také na našem eshopu. Vyberte si dle vašich preferencí, momentálního rozpoložení nebo nálady. Směsi k saunování lze míchat také z léčivých bylin a esencí, je možné také přidat mořskou sůl.

Pro radu ohledně bylinné sauny nás neváhejte kontaktovat.

GALERIE

Pojďme společně vytvořit něco velkého

V následujícím formuláři nám nadefinujte Vaši představu, nebo si s námi domluvte schůzku. Připravíme Váš sen!

NAHORU