Svět wellness

"Cesta k harmonickému vyvážení těla a duše"

"Wellness" je v dnešní době poměrně rozšířeným a často používaným slovem. Většinou je spojováno s pohodou a relaxem, málo kdo si však uvědomuje opravdový význam tohoto slova. Přesná definice zní: “Cesta k harmonickému vyvážení těla a duše”. 

Tento pojem zahrnuje tedy daleko více, než pouze relaxaci v moderních wellness centrech. Představuje vyvážený způsob života, zdravou stravu, pohyb a uvolnění, které udržují tělo v harmonii. Součástí jsou také právě ony příjemné relaxační procedury, které napomáhají odreagování, a navozují jak psychickou, tak fyzickou pohodu.

Často se tak setkáváme wellness centry, které tvoří dnes již nedílnou součást většiny hotelů a penzionů. Typickými náležitostmi jsou například sauna, whirpool, bazén, ochlazovna, odpočívárna, kneippovy lázně a další. Jednotlivé části nám dopomáhají k příjemné relaxaci, a zaručují kompletní wellness zážitek podporující klidný a vyvážený život v harmonii.

NÁLEŽITOSTI WELLNESS

Co by kompletní wellness nemělo postrádat?

SAUNA

BAZÉN

WHIRPOOL

OCHLAZOVNA

ODPOČÍVÁRNA

ATMOSFÉRA

Sauny

„Dům s možností lázně, pro kterou je vzduch ohříván pecí“

Slovo "SAUNA" vzniklo ze slova "sow-nah", které ve Finsku znamená lázeň. Počátky saunování sahají ve Finsku až 10 000 let do minulosti. Původní saunu si můžeme představit jako díru vyhloubenou do země, zahřívanou rozžhavenými kameny. Dnešní pojetí sauny je poněkud odlišené, definice slova sauna zní „dům s možností lázně, pro kterou je vzduch ohříván pecí“. 

Základními prvky sauny jsou dřevěné obložení, dřevěná lavice a saunová kamna, která místnost prohřívají. Ostatní prvky se odvíjejí od typu sauny. Podstatu finské sauny tvoří suchý vzduch a vysoké teploty až 110°C. Solná sauna je obohacena o minerály, a umožňuje lepší regeneraci při nižší teplotě. V infrakabině je místnost vyhřívána pomocí infračervených zářičů, které ovšem nenahradí tradiční fisnké saunování. Ať už zvolíte saunu jakoukoliv, měla by Vám vždy zaručit příjemné prohřátí a relaxaci.

PŘÍNOSY SAUNOVÁNÍ

Proč si pořídit saunu?

Pravidelné navštěvování sauny je známé pro své pozitivní účinky na zdraví a psychickou pohodu. Pokud s pořízením sauny váháte, přečtěte si následující článek. Jsou v něm popsány konkrétní účinky sauny.

IMUNITA

Díky střídání fáze ohřátí a ochlazení se tělo stává odolnějším. Imunita se zlepšuje a riziko výskytu nemocí klesá.

SRDCE

V sauně se zvyšuje tepová frekvence, díky tomu se lépe prokrvuje celé tělo. Zlepšuje se funkce srdce a krevní tlak.

REGENERACE

Díky sauně se uvolňuje napětí svalů, zmírňuje se napětí v těle a dochází k celkové regeneraci.

RELAX

Díky uvolňování endorfinů Vás sauna dobije pozitivní energií. Pomáhá při odbourávání stresu a snižování únavy.

Podívejte se na naši nabídku a vyberte si projekt dle Vašich přání.

NAŠE PRÁCE

Pojďme společně postavit Vaši saunu!

Pojďme společně vytvořit něco velkého

V následujícím formuláři nám nadefinujte Vaši představu, nebo si s námi domluvte schůzku. Připravíme Váš sen!

NAHORU