Technologie pro infrasauny

V infrakabině nejsou využívána saunová kamna, ale jako zdroj tepla slouží infračervené zářiče. Ty mají přímý vliv na funkčnost kabiny, proto je třeba mít zářiče kvalitní. Musí být schopny saunu rychle nahřát, a měly by vysílat záření o správné vlnové délce. Naše firma využívá kompletní technologii od jedničky na trhu Physiotherm.

Důležitou roli při výběru zářiče hraje vlnová délka záření. Ta ovlivňuje to, jak hluboko do podkoží záření proniká. Právě na této hloubce závisí zdravotní účinky infrakabiny. Infračervené záření se dělí na 3 druhy.

Záření IR A - Jedná se o krátké vlny, kdy záření proniká hluboko do podkoží (až 5 mm). Má nejsilnější zdravotní účinky, léčí nejen kůži, ale i tkáň pod ní. Díky tomu nastává ozdravný proces tkání.

Záření IR B a IR C- Pokud se jdeme do sauny jen prohřát, je záření IR B a IR C dostačující. Paprsky zahřívají kůži, ale nepronikají hluboko pod ní. V případě IR C se záření drží pouze na povrchu pokožky, postrádá tak většinu zdravotních účinků. Léčí jen povrch kůže, působí tedy povrchově.

INFRAZÁŘIČE

Infra zářiče dělíme na několik druhů. Roli hraje použitý materiál, životnost i druh infračerveného záření, které topidlo vysílá.

Karbonové zářiče

Zářiče jsou tvořeny karbonovými pásy a lze je zahřát na 70-170°C. Zahřátí trvá oproti jiným topidlům déle, několik desítek minut. Z hlediska užití v sauně jsou však nejefektivnější, jelikož zajišťují nejrovnoměrnější roznesení paprsků v prostoru. Životnost je v závislosti na konkrétním zářiči až 12 000 hodin, což je při používání 3x týdně na 50 minut přibližně 92 let.

Keramické zářiče

Zářiče lze zahřát na 250-300°C. Zahřátí je velmi rychlé, do několika minut. Životnost je cca 8000 hodin v závislosti na konkrétním zářiči. Dle četnosti užívání Vám tedy vydrží až několik desítek let, například při používání 3x týdně na 50 minut vydrží 62 let.

Red light zářiče

Světelné keramické zářiče Red light se dokážou zahřát až na 300-500°C. Zahřátí je velmi rychlé, již za několik minut. Výdrž je v závislosti na konkrétním zářiči cca 8000 hodin. Red light zářiče nevyzařují pouze teplo, ale také světlo, které má taktéž pozitivní vliv na Vaše zdraví.

Red glass zářiče

Technologie Red glass je nejmodernějším provedením infra zářičů, které dokáže kabinu vyhřát okamžitě po zapnutí. Tento zářič pokrývá všechny druhy infra záření IR A, IR B, IR C, díky čemuž má nejsilnější účinky na Vaše zdraví.

NAHORU