Saunové technologie

Pro správný chod Vaší sauny

Abyste Vaši saunu mohli využívat naplno, je důležité vybavit ji správnými technologiemi. Základní výbava je podobná jako u finské sauny, tedy saunová kamna, saunová regulace nebo osvětlení. V případě parní sauny je však důležité pořídit parní generátor, který se postará o tvorbu páry. Jestliže plánujete využívat aromaterapii, doporučujeme nainstalovat také dávkovač esencí. Pokud si nebudete vědět rady, kontaktujte nás. Rádi Vám pomůžeme.

Parní generátor

ABY MLHA NEOPADLA

Parní generátor plní v sauně funkci vyvíječe páry. Pro zajištění optimálního množství páry je třeba jeho výkon přizpůsobit velikosti a typu sauny. Přístroj vyrobí určité množství páry za daný časový úsek. Pokud máte instalováno vlkostní čidlo, stačí si navolit relativní vlhkost v %. 

Generátor lze pořídit samostatně, a následně jej instalovat do sauny. Lepší saunová kamna jej mají již zabudovaný. Ovládání probíhá skrze ovládací jednotku, díky které si můžete navolit požadovanou vlhkost v sauně. 

Na našem eshopu naleznete nabídku parních generátorů značek EOS, Hygromatic a Harvia. Nabízíme také saunová kamna s již zabudovaným vyvíječem páry. 

Saunová regulace

PRO OPTIMÁLNÍ KOMBINACI VLHKA A TEPLA

Pro snadné ovládání technologií v sauně je potřeba instalovat saunovou regulaci. V případě parní sauny je důležité pořídit regulaci pro kombinovanou saunu, pomocí které budete moci ovládat teplotu i vlhkost.

Regulace nabízí spoustu funkcí, které se odvíjejí v závislosti na modelu. Základem je možnost ovládat saunová kamna a parní generátor, díky čemuž lze nastavit požadované klima sauny. Lepší modely pak nabízejí možnost propojení s osvětlením, reproduktory, ventilátorem apod. Vyšší modely obsahují prémiové funkce, jako předvolbu zapnutí až na 7 dní dopředu, větší množství profilů, dálkové ovládání a mnoho dalšího.

Zabýváme vývojem vlastních regulátorů Salus. Také nabízíme regulace značky Harvia, EOS a Sentiotec. Naši nabídku najdete na eshopu.

Dávkovač esencí

TO SPRÁVNÉ AROMA PRO VAŠI NÁLADU

Aromaterapie dokáže zesílit účinky parní sauny. Eukalyptus pomáhá při léčbě dýchacích cest, citrusové plody jsou známé pro své energizující účinky, levandule Vás dokáže zklidnit po náročném dni.

Pokud aromaterapii plánujete využívat, je vhodné instalovat dávkovač esencí, který zajistí dávkování přesného množství vonné esence v průběhu saunování. Díky pravidelnému vstřikování aroma tak bude udržována jeho optimální hladina během celého pobytu v sauně.

Na našem eshopu najdete nabídku aromapump značky Harvia.

NAHORU