Srubové sauny

Sauny z masivu pro venkovní saunování

Saunování ve venkovním prostředí navodí tu správnou tradiční atmosféru. Pro úplnou autentičnost je ideální pořídit si saunu srubovou. Díky stavebnímu materiálu působí sruby přirozeně a hodí na zahradu nebo do přírody.

Sauny jsou stavěny čistě ze smrkového masivu s topolovým obkladem stěn a stropu. Kvalitní masivní dřevo se vyznačuje skvělou izolací a dlouhou životností. Oproti klasickému deskovému obložení navíc zajišťuje mnohem výraznější smrkovou vůni. Sauna je větší, interiér působí prostorněji a díky smrku vypadá více tradičně. 

Speciálním druhem venkovní sauny je pak KELO sauna, jejímž stavebním materiálem je unikátní dřevo z polárních borovic rostoucích v Laponsku.

Kelo sauny

Kelo sauna neboli Ruská baňa - Tradiční sauna z Laponska

Jedná se o sauny z "mrtvých borovic", známé pod názvem Kelo. V sauně se udržuje nižší teplota, okolo 70°C s vlhkostí cca 30-40%.

Stavební materiál je vyráběn z polární borovice rostoucí v Laponsku. Vzhledem k tamním nízkým teplotám rostou borovice velmi pomalu, proto je hustota dřeva velmi vysoká. Díky tomu je odolné vůči okolním vlivům, hnilobám a bakteriím. Polární borovice se vyznačuje takzvaným "dead standing". V určitém věku přestane přijímat živiny, a zůstane "mrtvá" stát v zemi ještě několik desítek let. Dřevo tak úplně vyschne, proto je stálé a nesmršťuje se.

Pro své vlastnosti se stalo dřevo velmi žádaným, a je v současné době velmi vzácné. Kelo saun tak v ČR není mnoho, proto při výstavbě sauny získáte něco opravdu výjimečného

Více informací o kelo stavbách naleznete na kelostavby.cz

Stavby z polární borovice jsou trvalé. Neničí se, ale rostou na ceně.

ŽÁDNÁ CHEMIE

Kelo dřevo nepotřebuje žádné ošetření. Je odolné vůči hnilobám i bakteriím. Šetří tak vaše zdraví i peníze.

STÁLOST DŘEVA

Díky drsným severským podmínkám a následnému vysychání získává dřevo unikátní vlastnosti. Je stálé, nesmršťuje se, a nemění svůj tvar.

PŘÍRODNÍ VŮNĚ

Kelo dřevo má svou typickou stříbřitou barvu a specifickou vůni. Díky stálosti dřeva zůstávají tyto vlastnosti navždy.

INVESTICE

Nákup Kelo stavby můžete považovat za výhodnou investici. Vzhledem k vzácnosti dřeva jeho cena neustále roste.

GALERIE

NAHORU