Ochlazování

Ochlazovací fáze jako důležitá součást saunovacího procesu

Každá sauna potřebuje svou ochlazovnu. Alespoň my ji velmi doporučujeme. Vychází to ze samotné podstaty saunování, tedy střídání fází zahřátí a ochlazení.

Po každém prohřátí v sauně je tělo potřeba pořádně zchladit.  Díky tomu se stahují cévy v těle, zklidňuje se srdeční tep a tělesná teplota se vrací zpátky do normálu. Krev se okysličuje, a dochází k celkovému osvěžení.

Řádného ochlazení docílíte pomocí vody nebo ledu. Při zhotovení ochlazovny si můžete vybrat, zda-li chcete využít ochlazovací bazén, jezírko či káď. Nabízí se Vám ale mnohem více možností, jako třeba ochlazovací sprcha, ledovač nebo vědro s vodou.

MOŽNOSTI OCHLAZOVÁNÍ

Pokud chcete ochlazení v tradičním stylu, pořiďte si ochlazovací káď nebo vědro. Dřevěné obložení ladí k finské sauně, vypadá nadčasově a elegantně.

Pro rychlé ochlazení se ideálně hodí ochlazovací bazén. Skokem do ledové vody docílíte okamžitého zchlazení, schůdky pak nabízejí i méně radikální možnost.

Jestliže dáváte přednost mírnějšímu způsobu ochlazení, pak je pro Vás ledovač to pravé. Díky studně s ledovou tříští se můžete ochladit příjemně a bez ledového šoku.

Ochlazovací sprchy nabízejí možnost mírného ochlazení. Teplotu i proud si nastavíte sami, k ochlazení tak dochází pozvolna v závislosti na teplotě vody. Zážitkové sprchy navíc udělají z ochlazování příjemnou zábavu.

GALERIE

Pojďme společně vytvořit něco velkého

V následujícím formuláři nám nadefinujte Vaši představu, nebo si s námi domluvte schůzku. Připravíme Váš sen!

NAHORU