Parní sauna

Jedinečná kombinace tepla a vlhka v jedné kabině

Příjemné teplo, vysoká vlhkost a všudypřítomná mlha. To jsou typické rysy parní sauny. Teplota je zde nižší než v klasické sauně (40-50°C), s vlhkostí až 100%.  Saunová kamna jsou v případě parní kabiny propojena s parním generátorem, který se stará o tvorbu mlhy. Na rozdíl od finské sauny se nevyužívá dřevěné obložení, kvůli vysoké vlhkosti je vhodné použít keramický obklad, či jiné nenasákavé a vodostálé materiály.

Díky nižší teplotě je sauna vhodná i pro osoby, které hůře snášejí vysoké teploty klasické sauny. Přítomnost páry navíc zesiluje účinky lázně vůči našemu organismu. Pára je známá pro svůj pozitivní vliv na pokožku, jelikož pomáhá k pročištění pórů a zanechává kůži jemnou a hebkou. Navíc působí příznivě na dýchací cesty. Účinky lze ještě zvýšit při použití aromaterapie, kdy je pára obohacena o éterické oleje.

TECHNOLOGIE PRO PARNÍ SAUNY

Pro správnou funkčnost parní kabiny je třeba zajistit vhodné technologie. Jedná se především o parní generátor, dávkovač esencí a ovládací jednotku.

Parní generátor je důležitý pro tvorbu páry, a jeho výkon je třeba přizpůsobit velikosti a typu kabiny. Pro využívání aromaterapie je pak vhodné instalovat dávkovač esencí.

Abychom mohli technologie snadno ovládat, je třeba nainstalovat odpovídající saunovou regulaci, která nám umožní ovládat teplo i vlhkost v sauně.

Více informací o technologiích pro parní sauny najdete na této stránce.

GALERIE

Pojďme společně vytvořit něco velkého

V následujícím formuláři nám nadefinujte Vaši představu, nebo si s námi domluvte schůzku. Připravíme Váš sen!

NAHORU