Venkovní sauny

Pokud plánujete stavět mimo domov, doporučujeme zvolit saunu srubovou nebo KELO. K jejich stavbě se využívá především dřevěný masiv, který tvoří základní konstrukci sauny. Masivní dřevo je odolnější, dobře izoluje a dodává sauně tradiční atmosféru. Díky přírodním materiálům navíc tyto sauny skvěle zapadnou do přírody nebo do Vaší zahrady.

Srubové sauny

Sauny z masivu pro venkovní saunování

Saunování ve venkovním prostředí navodí tu správnou tradiční atmosféru. Pro úplnou autentičnost je ideální pořídit si saunu srubovou. Díky stavebnímu materiálu působí sruby přirozeně a hodí na zahradu nebo do přírody.

Sauny jsou stavěny čistě ze smrkového masivu s topolovým obkladem stěn a stropu. Kvalitní masivní dřevo se vyznačuje skvělou izolací a dlouhou životností. Oproti klasickému deskovému obložení navíc zajišťuje mnohem výraznější smrkovou vůni. Sauna je větší, interiér působí prostorněji a díky smrku vypadá více tradičně. 

Kelo sauny

Kelo sauna neboli Ruská baňa - Tradiční sauna z Polárního kruhu

Jedná se o sauny z "mrtvých borovic", známé pod názvem Kelo. V sauně se udržuje nižší teplota, okolo 70°C s vlhkostí cca 30-40%.

Stavební materiál je vyráběn z polárních borovic rostoucích v Laponsku. Jejich stáří se pohybuje okolo 100-350 let, vzhledem k tamním nízkým teplotám rostou velmi pomalu, proto je hustota dřeva velmi vysoká. Díky tomu je odolné vůči okolním vlivům, hnilobám a bakteriím. Polární borovice se vyznačuje takzvaným "dead standing". V určitém věku přestane přijímat živiny, a zůstane "mrtvá" stát v zemi ještě několik desítek let. Dřevo je díky tomu vyschlé, a při stavbě stálé.

Pro své vlastnosti se stalo dřevo velmi žádaným, a je v současné době velmi vzácné. Stavby z polární borovice jsou  jedinečné a tvoří absolutní špičku ve světě saun.

Více informací o kelo stavbách naleznete na kelostavby.cz

VLASTNOSTI KELO STAVEB

ŽÁDNÁ CHEMIE

Kelo dřevo nepotřebuje žádné ošetření. Je odolné vůči hnilobám i bakteriím. Šetří tak Vaše zdraví i peníze.

STÁLOST DŘEVA

Díky drsným severským podmínkám a následnému vysychání získává dřevo unikátní vlastnosti. Je stálé, nesmršťuje se, a nemění svůj tvar.

PŘÍRODNÍ VŮNĚ

Kelo dřevo má svou typickou stříbřitou barvu a specifickou vůni. Díky stálosti dřeva zůstávají tyto vlastnosti navždy.

INVESTICE

Nákup Kelo stavby můžete považovat za výhodnou investici. Vzhledem k vzácnosti dřeva jeho cena neustále roste.

GALERIE

Pojďme společně vytvořit něco velkého

V následujícím formuláři nám nadefinujte Vaši představu, nebo si s námi domluvte schůzku. Připravíme Váš sen!

NAHORU