Bylinná sauna

Propojení tradičního saunování a aromaterapie

Bylinná sauna, neboli aromasauna, nabízí možnost užít si chvíle v sauně provoněné vaší oblíbenou vůní.  Klasické saunování je obohaceno o používání vonných olejů, nebo výparů z léčivých bylin.  Bylinná sauna má relativně nízkou teplotu i vlhkost (45-80°C, 20-35%). Proto je vhodná i pro začátečníky v saunování a děti. Bylinné esence násobí účinky sauny a saunování má pak větší relaxační účinek.

“Aromaterapie, řízené používání esenciálních olejů pro udržování, podporu a zlepšení fyzické, psychické a duševní pohody.” (Mojay, 2000)

Vlivem tepla dochází k odpařování esencí a dochází k jejich uvolňování  do vzduchu. Nejen, že je sauna příjemně provoněna, ale esence zůstávají na pokožce. Póry pokožky jsou během saunování rozšířené, což napomáhá k lepšímu vstřebávání esencí. Pokožka je zdravější a jasnější.

Dle druhu vůně lze částečně ovlivnit působení sauny. Eukalyptus uvolňuje dýchací cesty, levandule zklidňuje, mentol nabije tělo energií a citron rozjasní pleť. Vůní je daleko více, širokou nabídku najdete také na našem eshopu. Vyberte si dle vašich preferencí, momentálního rozpoložení nebo nálady. Směsi k saunování lze míchat také z léčivých bylin a esencí, je možné také přidat mořskou sůl.

Pro radu ohledně bylinné sauny nás neváhejte kontaktovat.

GALERIE

NAHORU