Finské sauny

Tradiční sauny z Finska

Jak už název napovídá, jedná se o tradiční saunu původem z Finska. Je typická pro svůj dřevěný interiér, hlavními prvky jsou dřevěné obložení a lavice. Podstatu tvoří také saunová kamna, která místnost vytápějí.

Teplota v sauně by měla být v rozmezí 80-95°C, s vlhkostí vzduchu 3-12%. V zásadě rozlišujeme dva druhy finské sauny - klasická (suchá sauna, nízká vlhkost, vysoká teplota) a sauna s parními nárazy (vyšší vlhkost, polévání žhavých kamenů vodou).

Dřevo používané v sauně musí být kvalitní, dobře vysušené a s Thermo úpravou. Jednotlivá dřeva se od sebe liší vzhledem, sukovitostí a odolností. Stavba může být různě časově i finančně náročná. Záleží nejen na zvolených rozměrech a materiálu, ale také na provedení sauny (typová/na míru).

Čemu věnovat pozornost při výběru sauny?

PROVEDENÍ

Venku nebo doma? Klasický nebo atypický tvar? Aby sauna vyhovovala vašim požadavkům, je třeba správně vybrat provedení sauny. Nabízíme sauny typové, na míru a kelo sauny.

DŘEVO

Dřevěné obložení tvoří podstatu finské sauny. Je proto důležité vybrat dřevo dle vašich představ. Typickými dřevy používanými ve finské sauně jsou severský smrk, topol, osika, abachi, cedr nebo hemlock.

TECHNOLOGIE

Pro správné fungování sauny je nutno využít správné technologie. U finské sauny jsou nejdůležitější saunová kamna, saunová regulace a také osvětlení sauny.

FINSKÉ SAUNY - KATEGORIE

Pro jednoduché a rychlé řešení. Typová sauna má přesně dané rozměry a konečnou cenu. Je připravena rovnou k montáži, nemusíte tak na svou saunu dlouho čekat. Stačí si ji objednat a postavit.

Pokud chcete saunu dle svých představ, tato sauna se vám přizpůsobí. Saunu s vámi navrhneme i postavíme. Můžete si vybrat požadovanou velikost, dispozici, materiál a další prvky v sauně.

Kelo sauny jsou díky své vysoké odolnosti vhodné do venkovního prostředí. Materiál KELO wood je vysoce odolný, jelikož je vyráběn z "mrtvých borovic", které rostou v severských zemích.

Pro správné fungování sauny je třeba zajistit vhodné technologie. Mezi nejdůležitější patří saunová kamna a saunová regulace.

GALERIE

NAHORU