Sauna v létě? S chutí do toho!

Že vám saunování a teplé letní měsíce nejdou dohromady? Pak bychom vás rádi vyvedli z omylu! Sauna je totiž prospěšná v každém ročním období. V teplých dnech vám pomůže nejen regenerovat nebo bojovat proti únavě, ale navíc zlepší i termoregulaci těla.

V chladných měsících je pro nás přirozené zavřít se do tepla a nechat si pořádně prohřát tělo. Avšak v létě, kdy teploty téměř denně atakují třicítky, už se návštěva sauny nezdá jako ideální večerní relax. Mnoho z nás navíc váhá nad tím, zda-li je to vůbec zdravé. Odpověď zní ANO! Pojďme si o letním saunování říct více.

 • Lepší termoregulace
  Letní teplotní šoky mnohdy způsobují únavu, podrážděnost a nevolnosti. A jedním z největších benefitů letního saunování je právě lepší termoregulace, která vám těmito jevy pomůže. Jednoduše řečeno, vaše tělo se dokáže se změnami teploty lépe vypořádat. Je to logické, při pravidelném saunování je zvyklé nejen na vysoké teploty, ale zároveň i na teplotní šoky díky střídání fází zahřívání a ochlazování. Při pravidelném saunování jsou tak vyšší teploty pro tělo lépe snesitelné a vypořádá se s nimi mnohem snadněji. S tím souvisí také menší únava či nevolnosti, kterou letní teploty mohou způsobovat. Saunování únavu naopak snižuje, navíc uvolňuje stres a působí pozitivně na naše duševní zdraví.
 • Regenerace
  Cyklistiky, běh, horské túry…Spousta z nás je v létě mnohem aktivnější než po zbytek roku. Regenerace v sauně tak přijde vhod ještě více, než kdy dříve. Už jedna návštěva týdně pomůže zregenerovat unavené svaly a klouby.
 • Pevná a hydratovaná pokožka, detoxikace
  A co ocení především ženy? Pevnější a hladší pokožka, více spálených kalorií, detoxikace organismu. Pravidelné saunování zlepšuje prokrvení pokožky a zbavuje ji nečistot. Díky tomu je pleť jemnější, pružnější a hydratovaná. Návštěva sauny navíc pomáhá také při detoxikaci, odvádí přebytečnou vodu z těla, odplavuje škodlivé toxiny a podporuje hubnutí.
 • Dýchací cesty pod kontrolou
  Nachlazení z vlivu klimatizace, astma či alergie. Jarní i letní měsíce mohou naše dýchací ústrojí pořádně potrápit. Saunování má prokazatelný vliv na léčbu astmatu, a dýchací cesty jsou díky němu lépe propustné.

Pravidelnost přináší ovoce

Podpora imunity, detoxikace organismu, lepší činnost srdce, regenerace, úleva od stresu…to jsou jen některé z pozitivních účinků saunování. Pozitivní účinky sauny jsou samozřejmě intenzivnější, pokud saunu navštěvujete pravidelně. A to ať už se jedná o jakékoli roční období. Pokud si tedy v průběhu chladných měsíců pěstujete rituál saunování, byla by velká škoda jej v létě přerušit.

NAHORU